Kopenhag'da Şehirden Kaçış Adaları

Şehrin gürültüsü, trafiği ve stresinden kısa bir süre uzaklaşmak ve yenilenmek herkesin istediği birşey. İnsanlar genelde bunu hissi iş çıkışı evde kanepesine uzandığında yaşar. Danimarka'nın Kopenhag şehrinde, denizin ortasında iş çıkışı şehirden kısa süreliğine kaçıp kafa dinlenebilecek küçük yapay adacıklar tasarlanmış.

Kopenhag Adaları’nda her geçen gün yeni adalar eklenmeye devam etmektedir. İlk inşası biten ada CPH-01 adası olmuştu. Bu ada, eski Kopenhag Limanı’nın olduğu yerde bulunmaktadır. 25 metrekarelik bir alandır ve burası tamamen ada yüzücüleri ve kayakçılarının keyifle ve serbest bir şekilde aktivitelerini yapabilmeleri için yapılmıştır.

Bu adanın üzerinde ayrıca 6 metre yüksekliğinde bir Ihlamur ağacı bulunmaktadır. Bu tür adalar aslında her ülkeye gerekiyor, çünkü teknolojinin gelişmesiyle beraber, dünyanın neredeyse bütün ülkeleri gürültü ile dolu ve çoğu ülkeler ise kalabalık. Bir şehirden kaçmanın daha başka bir alternatifi olamaz. Kafanızı dinleyebilmek için adalar en iyi seçenek olmaktadır.