Yağmur Suyunu Depolayan Tasarım

Studio Bas Van Der Veer şirketi yağmur suyunu değerlendirmek için kolları sıvamış ve muhteşem bir tasarım ortaya çıkarmış.
Sulama kabına sahip, damla şekilli deposu ve musluğu var. Ödüllü tasarım kısa süre önce Köln’de yapılan üç günlük spoga + gafa 2017 fuarı kapsamında sunuldu. 

Şirket, bundan 8 sene önce Tasarım Akademisi Eindhoven için yaptığı tez çalışmasında, “Bir Damla Su”  isimli damla şeklinde şık bir ürün sundu. Yapılan çalışmalar ve ürün geliştirme aşamalarından sonra “Yağmur Damlası” ortaya çıktı. Halihazırdaki koleksiyonunda balkonlar gibi sınırlı alanlar için daha küçük bir yağmur deposu olan Raindrop Mini’nin yanı sıra kuşların su içmesi için haznesi bulunan daha büyük modeli de bulunuyor. Raindrop’un önümüzdeki yılın başlarında satışa sunulması bekleniyor.

Ürün 50 ila 80 milimetre çapındaki boru hatlarına kolayca bağlanabilecek şekilde tasarlanmış. Ayrıca deponun altında bulunan musluğa sulama borusu takılarak sulama yapılabilir. Yağmur suyunun depolanıp, istenildiği ölçüde kullanılabilmesine olanak sağlayan bu şık tasarım, su tasarrufu açısından oldukça faydalı olacaktır.