Spor Yapıldıkça Elektrik Üreten Spor Salonu

SportsArt’ın yenilikçi ECO-POWR ekipmanı serisi sayesinde, Sacramento Eco Fitness, üyeleri spor yaptıkça elektrik üretiyor. Salonda bulunan bir bisiklet, iki buzdolabını 24 saat boyunca çalıştırmak için yeterli enerji üretebiliyor. Öyle ki salonda yapılan ölçümleme sonrasında fark epey açık görünüyor. Daha önce aylık 680 $ olan elektrik faturasının yeni elektrik üreten bisikletler sayesinde yalnızca 30 $ gibi uygun bir tutara indiği belirtiliyor.

Sacramento Eco Fitness, salonun enerji gereksinimlerini karşılamak amacıyla bir dizi SportsArt fitness ekipmanı kullanıyor. Spin bisikletleri ve dünyanın ilk enerji üreten koşu bandı da dahil olmak üzere salonda bir çok temiz enerji üreten alet yer alıyor. SportsArt fitness ekipmanlarından yalnızca birinin saatte 200 watt enerji üretebilme kapasitesine sahip olduğu belirtiliyor.

Makineler, güneş panelleri ve rüzgar türbinlerinde kullanılanlara benzer bir mikro invertör ile donatılmış. Bu invertör, makinenin egzersiz sırasında üretilen kinetik enerjiyi kullanmasını sağlıyor. Üretilen enerji, çalıştırılan makinenin piline, ışıklar, cep telefonları, dizüstü bilgisayarlar ve daha fazlasına güç sağlamak için kullanılıyor.