Tiny House Tipi Evler

40 metrekareden küçük olan ve zaman zaman tekerlekler üzerinde taşınabilen evler ABD’de ilk olarak 2000’li yılların başında ortaya çıkmış. 2008 krizinin ardından ise ufak evlere talep oldukça artmış. Şimdilerde Tiny House Movement/ Ufak Ev Hareketi olarak adlandırılan bu yeni akımın yaygınlaşmasında konut kredisinin getirdiği borçlardan sıkılan bir kuşağın daha sürdürülebilir ve ucuz bir yaşam alanı arayışının etkili olduğu söylenebilir.

Bu evler karavan gibi hareket ettirilebilir ve gezici bu akıllı konut tipi evinizle siz de her yerde konaklayabilir ve sürekli yeni yerleşim yerlerini keşfe çıkabilirsiniz. Böylelikle hem doğayla baş başa kalmak hem de sıra dışı bir yaşamın içerisine atılmak için tam da sizleri bekleyen bu tutkulu dünyanın içerisinde yerinizi almış olacaksınız. Farklı tip renkleri bulunan bu evlerin sahip olduğu özelliklere de yer vermek gerekir.

Tamamen Güneş enerjisiyle elektrik ihtiyacınız, depolama sistemleriyle su ihtiyacınız karşılanmaktadır. Bunun yanı sıra ışık sisteminde de tamamen doğal kaynağımız olan Güneş enerjisi devreye girmiş durumda. Bu da hem cebimizden hem de sağlığımızdan büyük oranda tasarruf ettiğimiz anlamına geliyor. Bir diğer ayrıcalığıysa şehir şebekesinden bağımsız olarak kendi kendine yetebilen su sisteminin bulunmasıdır. Bu sayede hem masrafsız ve daha çok tüketip daha az ödeyebileceğiniz bir su kaynağı oluşturmanız anlamına gelmektedir.