Çevre Dostu Kripto Para EverGreenCoin (EGC) ile Tanışın

Kripto Para olarak tanımlanan EverGreenCoin, yeşil para birimi olarak karşımıza çıkıyor. EGC temiz bir çevre için, bulunduğumuz dünya üzerinde sahip olduğu sorumluluğu yerine getirmek gayesi ile hareket ediyor. Son zamanlarda adından çok fazla söz ettiren ve çok fazla gündemde olan Bitcoin ile aralarında ki temel farklar ise neden yeşil para birimi olduğunu anlamamıza yardımcı olabilir;

Eveergreeen coin, sınırları ne olursa olsun, dünyadaki herhangi bir yere, neredeyse sıfır bedel ile transfer gerçekleştirebiliyor, Bitcoin’den farklı olarak, işlemleri daha çabuk sonuçlandırıyor, son olarak bu işlemleri yaparken çok daha çevreci bir yöntem kullanıyor, sistem üzerinde kişisel bilgiler istenmiyor ve böylece bilgi güvenliği de sağlanmış oluyor.

EverGreenCoin, yaptığı işlemlerde kullandığı bir algoritma ile birlikte, evlerimizde olan bir bilgisayarda bulunan işlemci kadar enerji harcadığını belirtiyor. Sistem üzerinde kayıt yaptıran üyelerin ise para biriminin sağlayacağı getiri oranı yıllık olarak %7 civarında oluyor. EGC üzerinde bir değişiklik yapılma olanağının olmadığını söyleyen yetkililer, herhangi bir manipule girişiminin de sonuçsuz kalacağını belirtiyor. Nedeni ise basılı olan ya da başka bir sanal para terimi olan madenden çıkarılmaması özelliğine bağlıyor ve neticesinde güvenilirliğini sağlamlaştırıyor.

EverGreenCoin sistemi 4 ayaklı bir sistemden meydana geliyor ve şubelerden oluşan bir yapı olarak kendini tanımlıyor. EGC Water, EGC Gardens, EGC Cannabis ve EGC Renewables olarak tanımladığı ayakların her biri kendi alanı üzerinden işlem görüyor. EverGreenCoin, çevre dostu bir para birimi olarak işleyiş mekanizmasını da bir ağaca benzetiyor. EGC için kaynakların gereksiz harcanmasını engellemek ve bununla birlikte elde edilecek gelirler ile doğal yaşam üzerinde iyileştirmelerin yapılması yapılacaklar arasında yer alıyor.